Proběhlo slavnostní otevření již 150. automatu v ČR

Jak jsme avizovali už minulý Tnews, v pondělí 4. října proběhlo slavnostní otevření mléčného automatu v Kladně (druhého v tomto městě) a to mimořádně slavnostně, za přítomnosti ministra zemědělství České republiky pana Ivana Fuksy, prezidenta Agrární komory České republiky pana Jana Veleby, primátora města Kladno pana Dana Jiránka, zástupců veterinárních správ a dalších hostů. Mléčný automat vlastní a mléko dodává pan Oldřich Poláček z farmy Hole, který takto provozuje již čtyři mléčné automaty. Pan Poláček hospodaří na farmě, kde pracovali Poláčkovi již v roce 1634 a je jedenáctou generací v řadě. Mléčné automaty vidí jako jednu z cest k podpoře vlastního podnikání a k cestě k zákazníkovi. Jako hlavní překážku v rozšiřování automatů vidí hledání a povolování míst pro automaty a samozřejmě také ostré útoky pana Víta z počátku tohoto roku.

Pana ministr jednoznačně vyslovil podporu prodeji mléka z mléčných automatů a přislíbil odstraňování byrokratických překážek pro jejich umísťování. Myšlenku vítá i z pohledu podpory výrobců zdravých českých potravin regionálními výrobci.

Pan prezident Veleba ve stejném duchu připojil přání dalšímu rozmachu mléčných automatů a rozšiřování nabídky kvalitních potravin českému obyvatelstvu.
Spolu s mléčným automatem prezentujeme domácí výrobky z mléka, které chutnají všem a pan ministr si nechal vypovědět recept na jednoduchý domácí sýr. Kulisu celému dopoledni dotváří maskot Laktenínka, která využívá svobody a toulá se areálem nákupního centra Oáza, fotí se s dětmi i dospělými, vítá celebrity a je automatu za kmotru.

« Zpět

Fotogalerie

Komentáře