Meziříčský mlékomat zajímal náměstky ministrů zemědělství

1.7.2010 - O automaty na mléko je zájem i v zahraničí. Ve Valašském Meziříčí si jeden z nich přijel prvého července 2010 prohlédnout náměstek ministra zemědělství Polska Artur Ławniczak a provázel jej náměstek ministra zemědělství České republiky Jiří Urban spolu s viceprezidentem Agrární komory ČR Jindřichem Šnejdrlou.

Polský náměstek se chtěl na vlastní oči přesvědčit, jak fungují automaty na mléko v České republice, které jsou v Polsku novou záležitostí, kdežto v České republice funguje zhruba 200 takových automatů. Zástupce dodavatele firmy TOKO sídlící ve Zlínském kraji všem na místě ukázal, co si přáli vidět. Shodou okolností ve stejném čase přijel dodavatel mléka, a tak mohli všichni přítomní sledovat výměnu nerezových tanků s obsahem mléka. Poté se všichni přesunuli na radnici, kde společně diskutovali o legislativním rámci, povolování těchto automatů, možnosti jejich instalace do škol, návratnosti investice, nákladech na provoz a dalších tématech.

Na závěr své cesty po Zlínském kraji se oba náměstci s Jindřichem Šnejdrlou vypravili i do mlékárny Valašské Meziříčí, jejíž specialitou je výroba BIO produktů, které dodává převážně do supermarketů Billa.Ta má zájem spolu s Agrární komorou ČR zaplnit regály svých prodejen co největším množstvím BIO potravin z domácí produkce.
 

« Zpět

Fotogalerie